BURSA’NIN ANAYASASI MASAYA YATIRILDI

Zaman Bursa 09.12.2011 Bursa’nın Anayasası masaya yatırıldı  Bursa Büyüksehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 1/100000 Ölçekli Bursa İl Çevre Düzeni Planının “kentin anayasası’ olduğunu söyledi. Altepe, “Bursa’nın geleceğini çok önemsiyor ve adımlarımızı buna göre atıyoruz. Bursa’nın vizyon bir kent olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi. Büyüksehir Belediyesi ve Bursa İl Özel İdaresi tarafından 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’na göre ortaklaşa hazırlanan ’1/100000 Ölçekli Bursa İl Çevre Düzeni Planı’ çalışmaları bilgilendirme toplantısı. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Büyükşehir BelediyeBaşkanı Recep Altepe, Nisan ayında başlanan çalışmaların olumlu geçtiğini belirterek, kent dinamikleriyle sivil toplum kuruluşlarının da plana destek verdiğini ifade etti. Başkan Altepe, planın ‘kentin anayasası’ olduğunu dile getirirken. “Bursa’nın geleceğini çok önemsiyor ve adımlanmızı buna göre atıyoruz. Çağımız artık kentlerin yarıştığı bir çağ. Her şehir kendi pozitif değerlerinin öne çıkması için yarışıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de Bursa’nın vizyon bir kent olması için çalışmalanmızı sürdürüyoruz.”ifadesini kullandı.

Bursa’nın özel. güzel ve her türlü nimeti barındıran bir kent olduğunu kaydeden Altepe, şöyle devam etti: “Bursa’nın öne çıkan en önemli özelliklerinden biri sanayi kenti oluşudur.Bursa’da 13′ü organize olmak üzere 25′i aşan sanayi bölgesi bulunuyor. Binlerce fabrikası olan üreten birşehir Bursa. Bu kentin çağdaş bir kent olarak geleceğe taşınmasında elimizden geleni yapalım.

” İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kemal Demirel de ilin gelişimini kontrol eden durumlarda bu planların etkisine dikkati çekti.