İMAR ANAYASASI HALKA ANLATILCAK

Olay Gazetesi 18.08.2011
Bursa‘nın geleceğini şekillendiren imar anayasası hazırlama çalışmalarında sona gelindi. Büyükşehir Belediyesi, internet sitesi aracılığıyla planı halkla paylaşıp görüş ve önerilerini alacak.
Büyükşehir Belediyesi ve Bursa İl Özel İdaresi tarafından kentin imar anayasası olarak kabul edilen 1/100.000 ölçekli Bursa Çevre Düzeni Planı hazırlama çalışmalarında önemli bir noktaya gelindi.
Plan hazırlanma sürecinde bugüne kadar bini aşkın kişi, 300′ü aşkın sivü toplum kuruluşu, sektör temsilcisi, meslek odası benzeri kurum ve kuruluş ile bilgi alışverişinde bulunuldu.
Bursa‘nın geleceğini şekillendirecek planın hazırlık sürecini bizzat yöneten Bursa Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, bugüne kadar elde ettiği tüm bilgileri de internet sitesi aracılığıyla kamuoyuna açtı.

ÖNERİ YAPILABİLECEK

Meslek odaları, ilgili kişiler, kuruluşlar ve kamuoyu ile buluşma ve paylaşma noktası olarak hayata geçirilen www.bursacevreduzeniplani.org  sitesinden planla ilgili öneriler alınacak. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin www.bursa.bel.tr  adlı web sayfasından da ulaşılabilen site herkesin görüşü alınacak. Bursa Çevre Düzeni Planı için açılan web sayfasında Bursa ile ilgili üst ölçekli planların yanı sıra hazırlanmakta olan planla ilgili süreçler, bilgiler, vatandaşların görüş ve önerilerini iletebileceği ‘iletişim kutusu’ ve ‘anket’ bölümleri yer alıyor.