İMAR ANAYASASI MASAYA YATIRILDI

Bursa Gerçek 25.10.2011 Bursa’nın geleceğinin şekillendirildiği ’1/100.000 Ölçekli Bursa Çevre Düzeni Planı’nın vizyon belirleme çalıştayı ,ilçe belediye başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi ve İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan vizyon belirleme çalıştayı, Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Nisan ayında başlanan çalışmaların katılım ve şeffaflık anlayışı içerisinde devam ettiğini ifade etti.

‘Plansızlık en büyük sıkıntı…’

‘ İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Müfit Aydın ise İl Çevre Düzeni Planı’nın Bursa’nın gelişimini yönlendireceğini söyledi. Aydın, “Türkiye’de plansızlık en büyük sıkıntıdır. Bu planları doğru ve iyi bir şekilde yapmalıyız” diye konuştu. Prof. Dr. Handan Türkoğlu da, odak grup toplantıları gerçekleştirerek birinci aşamayı tamamladıklarını açıkladı. Türkoğlu, bundan sonraki aşamaların
‘stratejilerin ve projelerin tanımlanması’, ‘eylem planlarının hazırlanması’ ve ‘planın üretilmesi’ süreciyle devam edeceğini ifade etti.