EN GÜZEL BURSA FOTOĞRAFLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

EN GÜZEL BURSA FOTOĞRAFLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ
- HAYALLERDEKİ BURSA FOTOĞRAFA YANSIDI
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN “DAHA YAŞANABİLİR BİR KENT İÇİN; ‘ŞEHİR VE MİMARİ’” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ESERLERİN SAHİPLERİ ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’da yaşayan vatandaşların kentle ilgili hayallerini öğrenmek amacıyla hayata geçirilen ‘Daha Yaşanabilir Bir Kent İçin; ‘Şehir ve Mimari’ konulu fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından, 1/100000 ölçekli Bursa İl Çevre Düzeni Planı hazırlanma sürecinde, vatandaşların kentle ilgili fikirlerini almak adına düzenlenen fotoğraf yarışmasının ödül töreni, Atatürk Kongre Kültür Merkezi Orhangazi Sergi Alanı’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın geleceğiyle ilgili hayallere yer verilen yarışmaya 27 fotoğrafçının 123 eserle katıldığını söyledi. Bursa’nın her yönüyle fotoğraflandığı yarışmada, dünyanın farklı ülkelerinden çekilen fotoğrafların da bulunduğunu belirten Başkan Altepe, “Bursa’nın geleceğe taşınması planlarının halkın katılımıyla gerçekleştirilmesini ve en şeffaf haliyle sunulmasını önemsiyoruz. Uludağ’a yaslanmış yeşil Bursa, nimetleri bol olan, hızlı büyüyen bir kent. Bu değerlerin geleceğe taşınması gerekiyor” dedi.
Bursa’nın güzelliklerini ortaya çıkarmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını kaydeden Başkan Altepe, “Bursa’nın çağdaş kimliğinin ortaya çıkarılması için çalışıyoruz. ‘Daha Yaşanabilir Bir Kent İçin; ‘Şehir ve Mimari’ konulu fotoğraf yarışmasıyla hayallerimizdeki Bursa’nın objektife yansıyan güzelliklerine şahit oluyoruz” diye konuştu.
Başkan Altepe, bu kentte yaşayanların Bursa’ya olan duyarlılığına da dikkati çekerek, yarışmanın 1.’si Bülent Suberk, 2.’si Gülşah Talay ve 3.’sü Gürsel Egemen Ergin ile mansiyon kazanan Meral Kuru ile Tarık Zafer Kocabey’e ödüllerini takdim ederek, başarılı çalışmalarının devamını diledi. Başkan Altepe, ödül töreninde yarışmaya katılan fotoğrafların izlenime sunulduğu sergiyi de ilgiyle gezerek, eserlerin sahiplerinden bilgiler aldı. Sergide; Tayip Başak, Hasan Sayınhan, Mustafa İpek, Hasan Kasapoğlu, Ersin Beyhan, Basri Seçkin, Havva Önder, İhsan İlze, Gülşah Talay, Hakan Aydın, Bülent Suberk, Osman Önder, Gürsel Egemen Ergin ve Yüksel Hocaoğlu’nun sergilenmeye değer bulunan eserleri de yer alıyor.