ANASAYFA > HABERLER > YAŞANABİLİR BİR KENT İÇİN; ‘ŞEHİR VE MİMARİ’ FOTOĞRAFLARI

YAŞANABİLİR BİR KENT İÇİN; ‘ŞEHİR VE MİMARİ’ FOTOĞRAFLARI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BURSA’DA YAŞAYAN VATANDAŞLARIN KENTLE İLGİLİ HAYALLERİNİ ÖĞRENMEK ADINA DÜZENLEDİĞİ DAHA YAŞANABİLİR BİR KENT İÇİN; ‘ŞEHİR VE MİMARİ’ KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASINDA BAŞARILI OLAN ESERLER BELİRLENDİ.

23 KASIM 2011

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BURSA’DA YAŞAYAN VATANDAŞLARIN KENTLE İLGİLİ HAYALLERİN ÖĞRENMEK ADINA DÜZENLEDİĞİ DAHA YAŞANABİLİR BİR KENT İÇİN; ‘ŞEHİR VE MİMARİ’ KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASINDA BAŞARILI OLAN ESERLER BELİRLENDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’da yaşayan vatandaşların kentle ilgili hayallerini öğrenmek amacıyla düzenlenen ‘Daha Yaşanabilir Bir Kent İçin; ‘Şehir ve Mimari’ konulu fotoğraf yarışmasının ödülleri belirlendi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından, 1/100000 ölçekli Bursa İl Çevre Düzeni Planı hazırlanma sürecinde fotoğraf sanatından destek alarak vatandaşların hayal ettiği Bursa’yı öğrenmek adına ‘Daha Yaşanabilir Bir Kent İçin; Şehir ve Mimari’ başlıklı fotoğraf yarışması düzenlendi.
İl Çevre düzeni planının hazırlanma sürecine destek olması hedeflenen yarışmanın seçici kurulu, yarışmaya başvuran eserleri titizlikle değerlendirdi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Güven Aktaş, Fotoğraf Sanatçısı Nihat Küçük, Prof. Dr. Handan Türkoğlu, BUFSAD Başkanı Utku Kaynar, Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Murat Uşun, Basın Koordinatörü Fehim Ferik, Şehir Planlama Şube Müdürvekili Ayşe Işık ile Şehir Plancısı Mimar Işın Çubukçu’dan oluşan jüri üyeleri, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserleri belirledi.
Değerlendirmelerin sonunda, “Daha Yaşanabilir Bir Kent için; Şehir ve Mimari’ konulu fotoğraf yarışmasının birincilik ödülünü Bülent Suberk kazandı. Gülşah Talay’ın ikinci olduğu yarışmada, Gürsel Egemen Ergin de üçüncülük ödülünü almaya hak kazandı. Yarışmada Meral Kuru ile Tarık Zafer Kocabey de mansiyon ödüllerinin sahibi oldu. Yarışmada ayrıca, Tayip Başak, Hasan Sayınhan, Mustafa İpek, Hasan Kasapoğlu, Ersin Beyhan, Basri Seçkin, Havva Önder, İhsan İlze, Gülşah Talay, Hakan Aydın, Bülent Suberk, Osman Önder, Gürsel Egemen Ergin ve Yüksel Hocaoğlu’nun 19 eseri de seçici kurul tarafından sergilenmeye değer bulundu.
‘Daha Yaşanabilir Bir Kent İçin; ‘Şehir ve Mimari’ konulu fotoğraf yarışmasının ödül töreni ve sergisi, 24 Kasım Perşembe günü (YARIN) saat 15.00’da Atatürk Kongre Kültür Merkezi Orhangazi Sergi Alanı’nda gerçekleştirilecek.